Geyik Koşuları


Geyik Koşuları 15 Ekim 2017

İstanbul Belgrad Ormanı’ndaki muhteşem patikalarda doğanın içinde koşma imkanı sunan ve çeşitli mesafelerden oluşan bir yarıştır.

Patika (trail) koşusu formatında bir arazi koşusudur. Adını ormanın bu bölgesine komşu üretim sahasında yaşayan karaca geyiklerinden alan yarış, sürprizli ve akıcı parkurlar içerir.

10 seneyi aşkın süredir ormanda koşan ve organizasyon yapan bir göz ile Belgrad Ormanı’nın kuzey doğu bölgesindeki en keyifli yarış parkurlarından birini hazırladık. Geniş bir yol ile başlayıp patikalar ve orman yollarından, ormanı yer yer tek kişilik geçişlerle dolaşan inişli çıkışlı bir hat. Ormanın vadi ve tepeleri arasında tekrar tekrar koşmak isteyeceğiniz, nefes zorlayan tırmanışlardan sonra nabız düzelten, kimi zaman kaygan ama her zaman sağlam basmayı gerektiren, sürpriz manzaralı, ıslak havalarda ise çamurlu bir yol.
Dünyada, günlük antrenman veya egzersiz olarak patika koşusunu tercih edenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Eklemlerinizi koruyan bir zeminde, temiz hava ve doğanın eşsiz renkleri ile beraber koşmak size sıradan egzersizden çok daha fazlasını sunar.

Geyik Koşuları 2012 parkurları şu mesafelerde gerçekleşti:

28K: 28km – 700mt tırmanış
14K: 14km – 350mt tırmanış
4K:    4km – 100mt tırmanış

Bambi Koşusu 4-6 Yaş, 200mt
Bambi Koşusu 7-9 Yaş, 300mt
Bambi Koşusu 10-12 Yaş, 500mt

Sundukları:
Doğanın içinde, doğaya saygılı olarak organize edilir. Atık üretimi ve yarış sonrası parkur temizliği ön plandadır. Her yaş ve kondüsyon seviyesine uygun parkurlar ile patika koşularının popülerleşmesine büyük katkısı olan, patika yarışlarının çıtasını her seferinde yükselten bir organizasyondur.

İlk yıllarda yılda 1-2 yarış olarak düzenlelenen Geyik Koşuları 2019 yılının Şubat ayında 24. kez start alacaktır.

Güncel haber ve bilgiler: www.geyikkosulari.com